Vígopera két felvonásban, magyar nyelven
Az Opera május 9-én mutatja be Farkas Ferenc A bűvös szekrény című vígoperáját az Erkel Színház KAMRAktár-színpadán.
Az Ezeregyéjszaka meséi és a 20. századi magyar vígopera találkozása az egzotikus Keleten – akár ez is lehetne az alcíme Farkas Ferenc művének, melyet ősbemutatója után éppen 75 évvel tűz műsorára az Operaház.
A történet egy nő kálváriája, küzdelme a hatalom ellen: Zulejka ártatlan férjét igyekszik kiszabadítani a börtönből, de a kádi és a vezír, a mufti igen nagy árat kér a férfi szabadságáért cserébe. Hogy ki nyer ebben a harcban, a szerző a nézőre bízza.
A produkció az Énekkari Művészek Minifesztiválja és a MagyarFeszt keretében kerül bemutatásra az Erkel Színház izgalmas helyszínén, a KAMRAktárban. A szereplők a Magyar Állami Operaház Kórusának szólistái.
Felhívjuk a kedves nézők figyelmét, hogy mivel a játszóhely eredetileg üzemi terület, réteges, meleg öltözet javasolt.
Évad szereposztás
Karmester: Strausz Kálmán
Hasszán: Roska Dániel
Kádi: Bakó Antal
Vezír: Zsigmond Géza
Mufti: Fenyvesi Attila
Asztalosmester: Csiki Gábor
Három odaliszk: Kristóf Szabina / Kozári Andrea / Avedikian Viktória
Rendező: Aczél András
Látványtervező: Lakatos Márk
Animációtervező: Bánki Ákos
Koreográfus: Nádasdy András
Dramaturg: Kenesey Judit
Karigazgató: Strausz Kálmán
Fotók: Róde Péter